مزایای ساخت خانه چوبی

مزایای ساخت خانه چوبی

صرفه جویی در مصرف انرژی

چوب از محیط پیرامون خود از لحاظ دمایی بسیار تاثیر پذیر است؛ به این دلیل که یک عایق طبیعی است. در مقایسه با خانه های آجری، بتونی یا سنگی، خانه چوبی بهترین گزینه در صرفه جویی مقدار قابل توجهی انرژی است. علاوه بر این، چوب یک جذب کننده سر و صدا با عملکرد نسبتاً خوب است! گرچه ممکن است به عنوان یک عایق صوتی کامل شناخته نشود، اما با جذب امواج صوتی، عملکرد خوبی در جلوگیری از انعکاس پژواک صدا در خانه دارد. چوب همچنین عایق حرارتی خوبی است. به همین دلیل است که از چوب به طور عمده در سالن های کنسرت استفاده می شود تا به طور طبیعی صدا را کم و صدا را در اتاق پخش کند. بنابراین، یک خانه چوبی آرام، گرم و آرامش بخش است.

سازگار با محیط زیست

چوب یک ماده ساختمانی محکم و شگفت انگیز است که محصول طبیعت است. خانه ها و کلبه چوبی بسیار با محیط زیست سازگار هستند. آنها از الوارهای طبیعی و ارگانیک و در یک محیط تمیز ساخته می شوند. در تولید الوار خبری از سوخت های فسلی نیست. هنگام ساخت، این الوارها CO2 جو را جذب و ذخیره می کنند. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که چوب تنها ماده خنثی از کربن است که تاکنون در دسترس بوده است.

اکثر کشورهای جهان مقرراتی را برای اطمینان از کاشت یک درخت در هر بار قطع درخت وضع کرده اند. این امر حیاتی است؛ زیرا رشد مداوم درختان بیشتری را در کره زمین تضمین می کند. از آنجا که درختان بالغ در جذب کربن مهارت زیادی ندارند، قطع درختان و کاشتن درختان بسیار جوانتر که کربن را به روش بهتری جمع می کنند، ضرری نخواهد داشت.

کلبه چوبی

سریع ساخت

در مقایسه با خانه های ساخته شده از موادی مانند بتن یا سنگ، ساخت خانه یا ویلا چوبی نسبتاً سریعتر است. حتی پیچیده ترین مدل ها نیز در بیشتر موارد دو ماه بیشتر طول نخواهد کشید. همچنین شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد اگر بدانید که ساخت یک خانه چوبی با شرایط سخت آب و هوایی مانند برف، یخبندان یا حتی باران های شدید متوقف نمی شود.

برنامه های یک خانه چوبی نیز به راحتی قابل اجرا است. در طول ساخت و ساز و پس از مراحل ساخت، انجام تغییرات بسیار آسان تر است. به طور کلی، نحوه برنامه ریزی و ساخت آنها به طور قابل توجهی هزینه ساختمان را کاهش می دهد و این به طور خودکار موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

ماندگاری

خانه پیش ساخته چوبی مدرن از مواد بادوام ساخته شده اند. کیفیت چوب مورد استفاده در آن خانه ها آنها را به اندازه کافی مستحکم ساخته است تا بتواند به نسل های بعدی خدمت کند. علاوه بر این، هنگام کار با یک خانه چوبی، مشکلی در رابطه با زنگ زدگی نخواهید داشت؛ زیرا چوب زنگ نمی زند. اگرچه ممکن است اکسیداز وجود داشته باشد ، شما نمی توانید آن را با سایر مصالح ساختمانی مانند فلز مقایسه کنید. در واقع، بعضی از فلزات زنگ نمی زنند، اما گران هستند. حقیقت این است که چوب فوق العاده است و طبیعت خانه های چوبی احساس دنجی را برای ساکنانش ایجاد می کند.

ضد آب

بیشتر چوبها در رطوبت و آب خیس می شوند و این باعث تورم آنها می شود. با این حال، جنگل های بسیار مقاوم در برابر آب دیگری نیز در دسترس هستند.

چوب زیست تخریب پذیر است

یکی از بزرگترین چالشهای بسیاری از مصالح ساختمانی ، از جمله بتن، فلز و پلاستیک، این است که وقتی آنها دور ریخته می شوند، تجزیه آنها به مدت طولانی غیرممکن است. هنگامی که در معرض شرایط آب و هوایی طبیعی قرار می گیرید، چوب با سرعت بیشتری تجزیه می شود .

مطالعه بیشتر:

خانه چوبی یا سنگی؟

10 حقیقت در مورد خانه های چوبی

چگونه خانه چوبی را رنگ کنیم؟

Leave a Comment